To kolejna inicjatywa TAURON Dystrybucja, który od lat edukuje dzieci pod kątem bezpiecznego obchodzenia się z prądem. Książeczka, przygotowana wspólnie z wiodącym wydawnictwem na rynku książek dla najmłodszych, przedstawia dzień pracy elektromontera. Adam, główny bohater, zabiera czytelników do serca firmy, czyli dyspozycji ruchu sieci, prezentuje wyposażenie pogotowia energetycznego, pokazuje jak elektromonterzy wykonują codzienne obowiązki i w jaki sposób usuwają awarie, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie. Na końcu opowiada o tym, w jaki sposób prąd trafia do naszych mieszkań i jak to się dzieje, ze energetycy są także… opiekunami zwierząt.

Praca energetyków to wymagające specjalistycznej wiedzy, odwagi i poświęcenia zajęcie, ale także niezwykle ciekawe i przynoszące satysfakcję. Dzieciom często trudno wytłumaczyć, na czym polega praca elektromonterów i dlaczego właśnie w tej chwili nie mogą obejrzeć ulubionej bajki, ponieważ zabrakło prądu. Stąd pomysł, aby poprzez książeczkę edukować dzieci, że codziennie wielu ludzi pracuje nad tym, aby prąd nieprzerwanie płynął w naszych gniazdkach.

Książka „Mam przyjaciela energetyka” została wydana w ramach popularnej wśród dzieci serii „Mądra Mysz”. Edukacyjny cykl kwadratowych książeczek przybliża dzieciom najróżniejsze zawody i pełen jest technicznych szczegółów. Całość przedstawiona jest w postaci zabawnych historyjek, czyli w sposób zarazem pouczający i wesoły.